Molitvena zajednica Cenakul

Naslovna > Molitvena zajednica Cenakul​

Molitvena zajednica Cenakul​

Molitva Cenakula uvedena je u život župe prve nedjelje u rujnu 1986. godine, kao plod duhovnosti Svećeničkog marijanskog pokreta čiji je član od 1980. godine bio prvi retkovečki župnik Željko Jurak. 

Vjernici se od tada svake prve nedjelje u mjesecu (od 17.00 do 19.00 sati) okupljaju na molitvu svih otajstava svete krunice uz razmatranje i pjesmu. 

Istovremeno su na poticaj župnika uvedeni tzv. kućni cenakuli na kojima se u domovima vjernika niz godina okupljalo više obitelji koje su se tako kroz molitvu i druženje međusobno upoznavale i povezivale. 

Cenakule je u crkvi do svoje smrti vodio župnik, a nakon njegove smrti, na želju župljana, molitvu predvodi Ana Cindarić iz zajednice Mala obitelj Bezgrešnog Srca Marijina. 

U okviru ove pobožnosti, u retkovečkoj župi je održano više susreta hrvatskih svećenika, članova Svećeničkog marijanskog pokreta, nekoliko puta uz sudjelovanje utemeljitelja pokreta, talijanskog svećenika don Stefana Gobbija te zagrebačkog nadbiskupa kard. Franje Kuharića.

Cenakul